Basistraining

Basistraining

Wanneer gaat gezond seksueel experimenteergedrag over in licht of zelfs zwaar grensoverschrijdend gedrag? Hoe reageer je op seksueel gedrag van kinderen en jongeren? En hoe leer je ze wat wel en niet oké seksueel gedrag is? Het Vlaggensysteem is een succesvolle methodiek om seksueel gedrag van kinderen en jongeren te duiden en er adequaat op te reageren. In de basistraining Werken met het Vlaggensysteem leer je het Vlaggensysteem toe te passen. Lees meer over het programma.

Aanbieders

De basistraining Werken met het Vlaggensysteem wordt door Movisie en andere professionals aangeboden. Kijk voor deze laatste aanbieders op de lijst onderaan deze pagina.

Voor wie
(Professionele) opvoeders, preventiewerkers, docenten, jongerenwerkers, hulpverleners, opsporingsambtenaren en jeugdadvocaten.

Accreditatie

  • Deelname aan deze training (PE-nr. ID 210703) levert 3.5 registerpunten op voor het opleidingstraject in Registerplein geregistreerde maatschappelijk werkers en sociaal agogen en voor bij de SKJeugd geregistreerde jeugdzorgwerkers.
  • Deelname aan  deze training (PE-nr. ID 280337) levert 6 registerpunten op voor het opleidingstraject voor geregistreerde verpleegkundigen.

Leveringsvoorwaarden

Lees ook de leveringsvoorwaarden voor aanmeldingen en aankopen.

Kwaliteitsborging

Het Vlaggensysteem is een beschermde interventie. Dit houdt in dat de interventie eigenaren toezicht blijven houden op de ontwikkelingen en toepassingen van de kern van het Vlaggensysteem. Dit is nodig om de kwaliteit van de interventie te garanderen.

Lees meer over de kwaliteitsborging Vlaggensysteem.

Programma

Kinderen en jongeren komen veel in aanraking met seksualiteit. Op internet, via vrienden en op school. Via televisieprogramma’s, reclames en tijdschriften worden zij dagelijks geconfronteerd met geseksualiseerde beelden. Nieuw zijn de mogelijkheden die sociale media met zich mee brengt. De ontwikkelingen gaan zo snel dat ouders, hulpverleners en professionele opvoeders zich afvragen: Wat is seksueel gezond gedrag?

In deze training kijken we met hulp van de methodiek van het Vlaggensysteem hoe je om kunt gaan met seksueel experimenteer- of grensoverschrijdend gedrag van kinderen en jongeren.

Resultaat

  • Na de training ben je in staat om het gedrag van jongeren te duiden en te plaatsen in het continuüm van gezond naar zeer ongezond seksueel gedrag
  • Je hebt concrete instrumenten in handen om handelingsverlegenheid te doorbreken
  • Je bent in staat seksueel gedrag van jongeren te concretiseren waardoor je seksueel misbruik of jeugdprostitutie tijdig kunt signaleren
  • Je krijgt een handelingsperspectief dat afhankelijk is van het seksueel gedrag van de jongere

Let op! De training op 16/03/2018 is volzet. U kunt zich wel nog op een andere datum inschrijven. 

Prijs

€ 457,-  per persoon.

Plaats en data
Basistraining Werken met het Vlaggensysteem
Datum
07-09-2018
Plaats
Movisie, Catharijnesingel 47, Utrecht

Andere aanbieders van de basistraining

Movisie heeft professionals door middel van een train-de-trainer opgeleid om de basistraining ‘Werken met het Vlaggensysteem’ te geven. Let op: prijzen, voorwaarden en accreditatiepunten kunnen afwijken.

U kunt de trainers benaderen via onderstaande contactgegevens.

Provincie Noord-Brabant

OrganisatieFontys Hogeschool (Den Bosch)
Contactgegevens0610525129
Trainers
  • Ingrid van Hest
OrganisatieFontys Hogeschool (Eindhoven)
Contactgegevens08850 80000
Trainers
  • Jessie de Groot
  • Jeanine Strobbe
  • Lotte Verpalen
  • Gea Lemmers
  • Henny Schrooijen
  • Evelien Vangangel
OrganisatieRoy de Vries (Helmond)
Contactgegevens roy.devries@levgroep.nl
OrganisatieMona van der Sloot (Rosmalen)
Contactgegevens mvandersloot@cello-zorg.nl
OrganisatieSuzanne van Sluisveld ('s-Hertogenbosch)
Contactgegevens073-6444244
suzannevansluisveld@juvans.nl
OrganisatieAmarant Groep/Amarant Academie (Tilburg)
Contactgegevensinfo@amarantgroep.nl
Trainers
  • Esther Goseling (e.goseling@amarantgroep.nl)
  • Marleen Smolders (m.smolders@idris.nl)
OrganisatieAvans Hogeschool ('s-Hertogenbosch)
Contactgegevens088-5257500
Trainers
  • Michelle Wismans (m.wismans1@avans.nl)
  • Anne Boer (ah.boer@avans.nl)
  • Femke van der Hamsvoort (fm.vanderhamsvoort@avans.nl)
OrganisatieWijs-Neus Kindercoaching (Goirle)
Contactgegevens06-24247184
info@wijs-neus.nl
OrganisatieStichting Jeugdzorg Sint Joseph-Almata (Ossendrecht)
Contactgegevens0164-271140
info@sjsj.nl
Trainers
  • Lizzy Apers
  • Halil Osman
  • Sam Samson
OrganisatieJeugdbescherming Brabant
Contactgegevens088-2439011
info@jeugdzorg-nb.nl
Trainers
  • Jolinda Bos
  • Dulcella Clements
  • Ellen Dillen
  • Anita van Hartskamp
  • Eefje Jacobs
  • Sandra Peeters
  • Sebastiaan Smit
  • Andre de Vaan
  • Annechien Jansen
OrganisatieFieke Rooseman (Tilburg)
Contactgegevens013-5952710
f.rooseman@imwtilburg.nl
OrganisatieChristel van Helvoirt (Tilburg)
Contactgegevens c.van.helvoirt@ggdhvb.nl
OrganisatieOosterpoort Jeugd- en opvoedhulp (Oss)
Contactgegevens0412-465300
centraal@oosterpoort.org
Trainers
  • Frank van Brussel
  • Femke van Krimpen
  • Marieke Cox
OrganisatieDe Hondsberg (Oisterwijk)
Contactgegevens013-5232952
vlaggensysteem@dehondsberg.koraalgroep.nl
Trainers
  • Bianca Deijkers
  • Natalie van Hilst
  • Jolanda Driessen-Maartens
  • Marion Dijkck
OrganisatieCombinatie Jeugdzorg
Contactgegevens040-2451945
Trainers
  • Jacky Broekaart
  • Sandra de Jong
OrganisatieJorien Dirksen (Schijndel)
Contactgegevens073-5432082
jorien@topaze-hulp.nl
OrganisatieJuzt (Breda)
Contactgegevens076-5811211
info@juzt.nl
Trainers
  • Odette Montens
  • Nanda Bisschof
  • Jolanda Fiktorie
OrganisatieZorgeloos opgroeien (Breda)
Contactgegevens06-50470206
info@zorgeloosopgroeien.nl
Trainers
  • Thera Hoegen

Provincie Limburg

OrganisatieFontys Hogeschool (Sittard)
Contactgegevens06-20141000
Trainers
  • Nicole Hovens
OrganisatieGGD Zuid Limburg (Geleen)
Contactgegevens046-8506666
info@ggdzl.nl
Trainers
  • Niki Donné
  • Renee Klaassen
OrganisatieBureau Jeugdzorg Limburg (Roermond)
Contactgegevens0475-335808
stichting@bjzlimburg.nl
Trainers
  • Carla Cupedo
  • Janine Hendriks
  • Sandra Janssens
  • Susanne Bidlot
  • Marian Janssen
  • Wendy Narinx
OrganisatieStichting Jeugdzorg Sint Joseph (Cadier en Keer)
Contactgegevens043-4077150
info@sjsj.nl
Trainers
  • Irene Bos
  • Saskia Moerdijk
  • Lianneke Ramaekers
  • Han Penders
OrganisatieMarion Jansen (Doetinchem)
Contactgegevensk.vrijbloed@upcmail.nl
OrganisatieWies Megens (Gennep)
Contactgegevens w.megens@dichterbij.nl
OrganisatieXonar (Maastricht)
Contactgegevens043-6045555
info@xonar.nl
Trainers
  • Edith Deckers
  • Inge Kubben
  • Rachel Lemlijn
OrganisatieRubicon Jeugdzorg (Horn)
Contactgegevens0475-588400
info@rubicon-jeugdzorg.nl
Trainers
  • Claudia Simonis
  • Yvonne Orbon
OrganisatieMutsaersstichting (Venlo)
Contactgegevens0900-6887237
j.vermeeren@mutsaersstichting.nl
Trainers
  • Josien Vermeeren
OrganisatieStichting Pergamijn (Echt)
Contactgegevens0475-479666
info@pergamijn.org
Trainers
  • Wilma Hoeijmakers
  • Ton van Keeken
  • Carla Lamers
  • Fenna Meulen

Provincie Overijssel

OrganisatieKaren Buursen (Deventer)
Contactgegevens buursen.k@pactum.org
OrganisatieChristelijke Hogeschool Windesheim (Zwolle)
Contactgegevens038-4259777
info@windesheim.nl
Trainers
  • Aart Borger
  • Elske de Jong
OrganisatieGGD Twente (Enschede)
Contactgegevensinfo@ggdtwente.nl
Trainers
  • Marieke Bijen
  • Anja Ros
OrganisatieGGD IJsselland (Zwolle)
Contactgegevens038-4281428
info@ggdijsselland.nl
Trainers
  • Carla van der Avoird
  • Marlise Evers
  • Hilde Menkveld
OrganisatieYvonne Matser-van 't Oever (Zwolle)
Contactgegevens088-4222495
yvantoever@kadera.nl
OrganisatieAmbiq (Hengelo)
Contactgegevens088-7776000
Trainers
  • Angeline Zwiers
  • Gert Jan van den Top
OrganisatieJarabee (Hengelo)
Contactgegevens074 -2561900
info@jarabee.nl
Trainers
  • Emmy Stamsnieder
  • Marije Kuipers
OrganisatieMarion Roerink (Enschede)
Contactgegevens053-4353353
m.roerink@wijkteamsenschede.nl

Provincie Utrecht

OrganisatieRozemarijn van Pagée (Utrecht)
Contactgegevens06-40852820
rozemarijn@werkenmethetvlaggensysteem.nl
OrganisatieEdith Kuiper (Zeist)
Contactgegevens ekuiper@ggdru.nl
Trainers
  • Edith Kuiper
OrganisatieBartimeus (Zeist)
Contactgegevens030-6982211
Trainers
  • Jeroen Hindriks (jhindriks@bartimeus.nl)
  • Christel Horst-Knapen (cvdhorst@bartimeus.nl)
OrganisatieDe Rading (Utrecht)
Contactgegevens030-2724353
info@rading.nl
Trainers
  • Michelle van den Bos (m.van.den.bos@rading.nl)
  • Paulette van Gils (p.van.gils@rading.nl)
OrganisatieAnke Schat (Utrecht)
Contactgegevens030-2427800
aschat@samen-veilig.nl

Provincie Groningen

OrganisatieRosa Lageveen (Groningen)
Contactgegevens rosa@csgnn.nl
OrganisatieMarja Bakker (Groningen)
Contactgegevens m.bakker@elker.nl
OrganisatieGGD Groningen (Groningen)
Contactgegevens050-3674000
Trainers
  • Lydia Brookman
  • Fokje Fijlstra
OrganisatieConsultatie Seksueel Misbruik Noord Nederland (Groningen)
Contactgegevens050-5273988
info@consultatieseksueelmisbruik.nl
Trainers
  • Judith Bouwman
  • Karin den Hollander

Provincie Flevoland

OrganisatieBirgul Kurt (Almere)
Contactgegevens birgul-kurt@hotmail.com
OrganisatieJanneke Paulusma (Almere)
Contactgegevens j.paulusma@legerdesheils.nl
OrganisatieLydia van der Craats (Almere)
Contactgegevens Ivandercraats@live.nl
OrganisatieLinda de Vries (Almere)
Contactgegevens036-5278500
devries@deschoor.nl
Trainers
  • Linda de Vries

Provincie Drenthe

OrganisatieElly Nuninga (Assen)
Contactgegevens e.nuninga@veiligthuisdrenthe.nl

Provincie Friesland

OrganisatieIngrid Steltenpool (Enkhuizen)
Contactgegevens ingrid.steltenpool@enkhuizen.nl
OrganisatieJolande van Joolingen (Leeuwarden)
Contactgegevens jolande.van.joolingen@stenden.com
OrganisatieRegiecentrum Bescherming en Veiligheid (Leeuwarden)
Contactgegevens058-2333777
info@regiecentrumbv.nl
Trainers
  • Amerins Dikken
  • Bea van der Burgh
  • Monique Timmermans
OrganisatieJeugdhulp Friesland (Leeuwarden)
Contactgegevens088-1424444
info@jeugdhulpfriesland.nl
Trainers
  • Aukje Ringersma
  • Jolanda van As
OrganisatieStichting Behandelcentrum Woodbrookers (Kortehemmen)
Contactgegevens088-1424700
info@bcwoodbrookers.nl
Trainers
  • Rik Westerkamp
  • Doetie Rothehuser

Provincie Zuid-Holland

OrganisatieMieke Kats (’s Gravenzande)
Contactgegevens mieke.kats@sheerenloo.nl
OrganisatieDessaur Trainingen (Voorburg)
Contactgegevens06-11387476
ndessaur@gmail.com
Trainers
  • Naomi Dessaur
OrganisatieJeugdbescherming Rotterdam Rijnmond (Rotterdam)
Contactgegevens010-2330000
info@jbrr.nl
Trainers
  • Clemence de Beer
  • Karin Hueting
  • Joyce Huijding
  • Yvonne Knijnenburg
  • Mia Lamers
  • Liona Meijer
  • Esmee Welbergen
  • Marlies de Zeeuw
OrganisatieMijn Grote Ik (Barendrecht)
Contactgegevens06-10120851
info@mijngroteik.nl
Trainers
  • Meriam Seedorf-Sno
OrganisatieHorizon (Alphen aan de Rijn en Rotterdam)
Contactgegevens010-2854729
info@horizon.eu
Trainers
  • Gerdien Heijs
  • Lisette Gastel
  • Eefje van Heugten
  • Marit Agterhof
  • Joke de Vries

Provincie Noord-Holland

OrganisatieArian Raijmakers (Amsterdam)
Contactgegevens a.raijmakers@stgmeander.nl
OrganisatieHogeschool van Amsterdam - Opleiding Pedagogiek (Amsterdam)
Contactgegevens020-5995555
Trainers
  • Judith Kamstra (d.j.kamstra@hva.nl)
  • Chris Kremer ( c.kremer@hva.nl)
  • Jona Meijer ( j.f.meijer@hva.nl )
OrganisatieAnneke Groos (Amsterdam)
Contactgegevens a.groos@swazoom.nl
OrganisatieDe Jeugd & Gezinsbeschermers (Haarlem)
Contactgegevens088-7778000
info@dejeugdengezinsbeschermers.nl
Trainers
  • Annemarie Dijkstra
  • Sandra Kortekaas
OrganisatieYouké (Hilversum)
Contactgegevens033-4614333
Trainers
  • Cindy Albers-van Nispen (c.albers@youke.nl)
  • Corina van Barneveld (cvbarneveld@youke.nl)
  • Astrid van Dijkhuizen (adijkhuizen@youke.nl)
OrganisatieSpirit (Amsterdam)
Contactgegevens020-5400500
Trainers
  • Roos Koolhof (r.koolhof@spirit.nl)
  • Janneke Das (j.das@spirit.nl)
  • Myrna Cleef (m.cleef@spirit.nl
OrganisatieRobert Hubers (Amsterdam)
Contactgegevens020-7071999
rjwhubers@yahoo.com
OrganisatieJeugdbescherming regio Amsterdam (Amsterdam)
Contactgegevens020-4878222
info@jbra.nl
Trainers
  • Mirte Forrer
  • Anouk Martijn
  • Stefanie Meijs
  • Hester van Onselen
  • Femke Bezuijen

Provincie Gelderland

OrganisatieMirjam van der Toorn (Den Dungen)
Contactgegevens mtoorn@delasalie.koraalgroep.nl
OrganisatieMiranda Bruil (Huissen)
Contactgegevens06-125205201
mirandabruil@gmail.com
Organisatie's Heeren Loo Groot Emaus (Ermelo)
Contactgegevens0800-3555555
info@sheerenloo.nl
Trainers
  • Chantal Lakeman (chantal.lakeman@sheerenloo.nl)
  • Mark van Vuure (Mark.van-vuure@sheerenloo.nl)
OrganisatieVGGM (Arnhem)
Contactgegevens0800-8446000
info@vggm.nl
Trainers
  • Tine Hendriks
  • Jeremy Heshof
  • Ferna Neienhuijsen
  • Vanessa Peters-van Vuurden
OrganisatieGGD Noord- en Oost Gelderland (Zutphen)
Contactgegevens088-4433000
ggd@ggdnog.nl
Trainers
  • Lieke van Dijk
  • Stina Seegers
  • Renate Weijenberg
OrganisatieGGD Gelderland-Zuid (Nijmegen)
Contactgegevens088-1447144
info@ggdgelderlandzuid.nl
Trainers
  • Annelies Bastiaansen
  • Irene Caminada
  • Pushpa Hoppener
OrganisatieLIF communicatietrainingen (Aalten)
Contactgegevens06-53642651
petra@lif-trainingen.nl
Trainers
  • Petra Ziere
OrganisatieJeugdbescherming Gelderland, regio Midden (Arnhem)
Contactgegevens026-3550700
Trainers
  • Tanja van den Bergh (t.van.den.bergh@bjzgelderland.nl)
OrganisatiePopkema Steegman vof (Westervoort)
Contactgegevens026-3113952
arianne@popkemasteegman.nl
Trainers
  • Arianne Steegman
OrganisatieEntrea (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens024-3816111
info@entrea.nl
Trainers
  • Danielle d'Artillac Brill
  • Rian Bekkers
  • Arjan van Hout
OrganisatiePluryn hoofdvestiging (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens088-7792000
info@pluryn.nl
Trainers
  • Maitenna Hulshof-Schiebergen
  • Carmen Jacobs
  • Cindy Lubbers
  • Lies van der Stoep
  • Geertje van Heugten
  • Marieke Meirmans
  • Nynke Top
OrganisatieDe Hoenderloo Groep (Hoenderloo)
Contactgegevens055-3788800
Trainers
  • Marieke van der Sanden
  • Sonja Joosten
OrganisatieIntermetzo/Pluryn (Eefde)
Contactgegevens0575-439494
info@intermetzo.nl
Trainers
  • Cynthia Abbink
  • Anouk ten Barge
  • Inge Basaran
  • Anne Heesakkers
  • Barbara Jongerius
  • Sjoukiene Meijer
  • Pedro van de Ven
  • Gert-Jan Vis
OrganisatieLindenhout (Arnhem)
Contactgegevens026-3543333
info@lindenhout.nl
Trainers
  • Ina Hovenkamp
  • Saskia Sliedrecht
OrganisatieAlice Roerdink (Aalten)
Contactgegevens aliceroerdink@gmail.com
OrganisatieEllen Kreunen (Ede)
Contactgegevens ellenkreunen@planet.nl
OrganisatieMouritswerkt (Rozendaal)
Contactgegevens06-24532783
els@mouritswerkt.nl
Trainers
  • Els Mourits
OrganisatieDe Uitzondering (Nijmegen en omgeving)
Contactgegevens06-57280450
Trainers
  • Jack Weerdmeester (jweerdmeester@planet.nl)
OrganisatieMeander/Prokino (Nijmegen)
Contactgegevens024-3593500
Trainers
  • Mariëlle Breg (m.breg@prokino.nl)
  • Christi Steinkamp (steinkamp@chello.nl)
OrganisatieMarcel Vroomen (Eefde)
Contactgegevens030-2763301 of 06-42304835
info@marcelvroomen.nl

Provincie Zeeland

OrganisatieTragel Zorg (Clinge)
Contactgegevens0114 382000
info@tragelzorg.nl
Trainers
  • Sofie Lannau
  • Ruby Overdulve
  • Geerte van der Meer
  • Yvonne Jansen
  • Christien van Mol
OrganisatieVANAALST & KO (Middelburg)
Contactgegevens06-83611417
info@vanaalstenko.nl
Trainers
  • Marij van Aalst
  • Ingrid Koevoets
OrganisatieJuvent (Middelburg)
Contactgegevens0118-635510
info@juvent.nl
Trainers
  • Shannon Bout
  • Pauline Abbenhuis
  • Heleen van Rooijen
  • Tine Surbeck