Basistraining

Basistraining

Wanneer gaat gezond seksueel experimenteergedrag over in licht of zelfs zwaar grensoverschrijdend gedrag? Hoe reageer je op seksueel gedrag van kinderen en jongeren? En hoe leer je ze wat wel en niet oké seksueel gedrag is? Het Vlaggensysteem is een succesvolle methodiek om seksueel gedrag van kinderen en jongeren te duiden en er adequaat op te reageren. In de basistraining Werken met het Vlaggensysteem leer je het Vlaggensysteem toe te passen.

Landelijk netwerk van aanbieders

De basistraining Werken met het Vlaggensysteem wordt aangeboden door een landelijk netwerk van door Movisie of Hobéon getrainde professionals. De contactgegevens van deze gecertificeerde trainers vind je onderaan deze pagina. 

Voor wie
(Professionele) opvoeders, preventiewerkers, docenten, jongerenwerkers, hulpverleners, opsporingsambtenaren en jeugdadvocaten.

Programma

Kinderen en jongeren komen veel in aanraking met seksualiteit. Op internet, via vrienden en op school. Via televisieprogramma’s, reclames en tijdschriften worden zij dagelijks geconfronteerd met geseksualiseerde beelden. Nieuw zijn de mogelijkheden die sociale media met zich mee brengt. De ontwikkelingen gaan zo snel dat ouders, hulpverleners en professionele opvoeders zich afvragen: Wat is seksueel gezond gedrag?

In deze training kijken we met hulp van de methodiek van het Vlaggensysteem hoe je om kunt gaan met seksueel experimenteer- of grensoverschrijdend gedrag van kinderen en jongeren.

Resultaat

  • Na de training ben je in staat om het gedrag van jongeren te duiden en te plaatsen in het continuüm van gezond naar zeer ongezond seksueel gedrag.
  • Je hebt concrete instrumenten in handen om handelingsverlegenheid te doorbreken.
  • Je bent in staat seksueel gedrag van jongeren te concretiseren waardoor je seksueel misbruik of jeugdprostitutie tijdig kunt signaleren.
  • Je krijgt een handelingsperspectief dat afhankelijk is van het seksueel gedrag van de jongeren.

 

Prijs

Prijzen, (leverings)voorwaarden en accreditatiepunten kunnen afwijken per aanbieder.

 

Voor het volgen van deze training moet je in het bezit zijn van het boek 'Vlaggensysteem: reageren op seksueel (grensoverschrijdend) gedrag van kinderen en jongeren'. Je kunt dit onder andere aanschaffen via Sensoa of via Maklu.

Plaats en data

Aanbieders van de basistraining

Movisie heeft professionals door middel van een train-de-trainer opgeleid om de basistraining ‘Werken met het Vlaggensysteem’ te geven. Let op: prijzen, voorwaarden en accreditatiepunten kunnen afwijken per aanbieder/trainer.

U kunt de trainers benaderen via onderstaande contactgegevens.

Provincie Drenthe

OrganisatieTalk About Sexuality - TAS (Omgeving Emmen)
Contactgegevens0683505420
info@lets-tas.nl
Trainers
  • Gert Jan van den Top
  • De vestigingsplaats van TAS (Talk About Sexuality) is in Emmen. We bieden de basistraining in combinatie met de training Vlaggensysteem op een bordje landelijk aan. Voor meer informatie verwijzen we naar www.lets-tas.nl
OrganisatieEllie Nuninga (Assen)
Contactgegevens e.nuninga@veiligthuisdrenthe.nl

Provincie Noord-Holland

OrganisatieProkino Zorg (Amsterdam)
Contactgegevens088-2330000
info@prokino.nl
Trainers
  • Esther Oskam (e.oskam@prokino.nl)
  • Mariëlle Toonen-Breg (m.breg@prokino.nl)
OrganisatiePraktijk Seksuele Gezondheid (Amsterdam)
Contactgegevens0633665672
info@seksuelegezondheidamsterdam.nl
Trainers
  • Chantal Lakeman
OrganisatieOdile Spiegelenburg (Amsterdam)
Contactgegevens o.spiegelenburg@jeugdbescherming.nl
OrganisatieSpirit (Amsterdam)
Contactgegevens020-5400500
info@spirit.nl
Trainers
  • Janneke Das
  • Roos Koolhof
OrganisatieRenna Himonetos (Alkmaar)
Contactgegevens088-1240000
contact@parlan.nl
OrganisatieHogeschool van Amsterdam - Opleiding Pedagogiek (Amsterdam)
Contactgegevens020-5995555
Trainers
  • Fatima Bouhouti (f.bouhouti@hva.nl)
  • Kristien van der Kaaij (k.a.van.der.kaaij@hva.nl)
  • Judith Kamstra (d.j.kamstra@hva.nl)
  • Chris Kremer ( c.kremer@hva.nl)
  • Leanne van der Kuil (l.g.van.der.kuil@hva.nl)
  • Denise Snoodijk (d.c.l.m.snoodijk@hva.nl)

Provincie Overijssel

OrganisatieJeugdbescherming Overijssel (Hengelo)
Contactgegevens088-8567800
info@jbov.nl
Trainers
  • Gesien Driessen
  • Alexandra Steenhuis
  • Marjoke van Vliet
  • Annet Ottes
OrganisatieKarakter (Zwolle)
Contactgegevens info@karakter.nl
Trainers
  • Judith Altena
  • Jorien Mensink
  • Hidde Braamhaar
OrganisatieFloorke Jutstra (Overijssel)
Contactgegevens floorke@andurs.nl
OrganisatieMarion Roerink (Enschede)
Contactgegevens m.roerink@wijkteamsenschede.nl
OrganisatieDe Ruijtershoeve (Staphorst)
Contactgegevens085-8768943
info@deruytershoeve.nl
Trainers
  • Mirjam Kupers
  • Judith de Ruijter
OrganisatieChristelijke Hogeschool Windesheim (Zwolle)
Contactgegevens038-4259777
info@windesheim.nl
Trainers
  • Aart Borger
  • Elske de Jong
  • Caro de Jong
OrganisatieGGD Twente (Enschede)
Contactgegevensinfo@ggdtwente.nl
Trainers
  • Marieke Bijen
  • Anja Ros
  • Debby Hannenberg
  • Sanne van Megen
OrganisatieGGD IJsselland (Zwolle)
Contactgegevens038-4281428
info@ggdijsselland.nl
Trainers
  • Carla van der Avoird
  • Marlise Evers
  • Floor Heldoorn
  • Minke Kruse
OrganisatieAmbiq (Hengelo)
Contactgegevens088-7776000
info@ambiq.nl
Trainers
  • Angeline Zwiers
  • Gert Jan van den Top
  • Natasja Schepenaar
  • Het hoofdkantoor van Ambiq is in Hengelo maar er zijn ook een aantal regiokantoren. Wij bieden trainingen aan in Overijssel, Drenthe, Groningen en Friesland.
OrganisatieRita Berghout (Hengelo)
Contactgegevens rberghout@jarabee.nl

Provincie Noord-Brabant

OrganisatieLaila Hoff (Roosendaal)
Contactgegevens l.hoff@pandorjeugdzorg.nl
OrganisatieGGD Brabant-Zuidoost (Eindhoven)
Contactgegevens088-0031100
info@ggdbzo.nl
Trainers
  • Ilse Knoops
  • Elke Breugelmans
OrganisatieMarjolein van de Klundert, Trainingen en Lesprogramma's (Eersel)
Contactgegevens0610385843
info@marjoleinvandeklundert.nl
OrganisatieVanessa Sutmuller (Eindhoven)
Contactgegevens vanessa.sutmuller@aloysiusstichting.nl
OrganisatieAvans Hogeschool (Breda, Den Bosch)
Contactgegevens088-5257500
Trainers
  • Roos van Beers (r.vanbeers@avans.nl)
  • Femke van der Hamsvoort (fm.vanderhamsvoort@avans.nl)
  • Luisa Decker (l.decker@avans.nl)
OrganisatieJeugdbescherming Brabant (’s-Hertogenbosch)
Contactgegevens088-2439011
info@jbbrabant.nl
Trainers
  • Anita van Hartskamp
  • Andre de Vaan
  • Dulcella Clements
OrganisatieStichting Buitengewoon leren & werken - Prins Heerlijk (Tilburg)
Contactgegevens013-5421618
Trainers
  • Bart de Greef (b.de.greef@prinsheerlijk.nl)
  • Simone Maessen (simone@prinsheerlijk.nl)
OrganisatieMariska op 't Hoog (Oisterwijk)
Contactgegevens mfahaaren@koraalgroep.nl
OrganisatieMona Sloot (Rosmalen)
Contactgegevens info@cello-zorg.nl
OrganisatieFontys Hogeschool (Tilburg)
Contactgegevens t.huisman@fontys.nl
Trainers
  • Rosemarie van den Bongard
  • Benedicte Sommerdijk
OrganisatieSterk Huis (Goirle)
Contactgegevens 013-5433073
Trainers
  • Marjolein Kock (marjoleinkock@sterkhuis.nl)
  • Jesse Lapien (jesselapien@sterkhuis.nl)
  • Serife Cetin (serifecetin@sterkhuis.nl)
OrganisatieIngrid van Hest (Den Bosch)
Contactgegevens i.vanhest@fontys.nl
OrganisatieFontys Hogeschool (Eindhoven)
Contactgegevens08850-80000
Trainers
  • Lotte Verpalen
  • Gea Lemmers
  • Henny Schrooijen
  • Evelien Vangangel
  • Petri Karel-Schutte
  • Lotte Steenbakkers
  • Maaike Greutink
  • Elke Janssen - Olivier
  • Gwenn Sieben
  • Susanne Sinnige
  • Sylvia Wernaart
  • Marieke Wildeman
  • Judith Rijnbende
  • Dilana Schaafsma
  • Monique Smeets
  • Marieke Derikx
  • Josine Fontrodona
  • Nicole Hovens
OrganisatieAmarant Groep/Amarant Academie (Tilburg)
Contactgegevens088-6115333
info@amarantgroep.nl
Trainers
  • Jolanda Driessen-Martens (jolanda.driessen@amarant.nl)
  • Jose Kwaadgras (Jose.kwaadgras@amarant.nl)
OrganisatieFieke Rooseman (Tilburg)
Contactgegevens013-5952710
f.rooseman@imwtilburg.nl
OrganisatieCombinatie Jeugdzorg (Eindhoven)
Contactgegevens040-2451945
Trainers
  • Jacky Broekaart
  • Sandra de Jong
  • Brechje van Woerkum
  • Ingrid Lathouwers
OrganisatieJorien Dirksen (Schijndel)
Contactgegevens073-5432082
jorien@topaze-hulp.nl

Provincie Zeeland

OrganisatieGeerte Meer (Clinge)
Contactgegevens g.vandermeer@tragel.nl
OrganisatieTine Surbeck (Middelburg)
Contactgegevens t.surbeck@intervence.nl
OrganisatieMaartje Timmers (Vlissingen)
Contactgegevens maartje.timmers@hz.nl
OrganisatieLinsey Schrier (Middelburg)
Contactgegevens linsey.schrier@sheerenloo.nl
OrganisatieChristien van Mol (Clinge)
Contactgegevens0114-382000
info@tragelzorg.nl
Trainers
  • Christien van Mol
OrganisatieJuvent (Middelburg)
Contactgegevens0118-635510
info@juvent.nl
Trainers
  • Heleen van Rooijen
  • Yvonne Heerschop

Provincie Zuid-Holland

OrganisatieUlrike Berg (Gouda)
Contactgegevens ulrike.vd.berg@gmail.com
OrganisatieCentrum voor Jeugd en Gezin Rijnmond
Contactgegevens info@centrumvoorjeugdengezin.nl
Trainers
  • Marijke van Dongen
  • Els Bouvrie
  • Heleen Jager
  • Marjon Schagen
OrganisatieDenise Plasmeijer-Vis (Den Haag)
Contactgegevens denise.vis@horizon.eu
OrganisatieLisette Gastel (Rotterdam)
Contactgegevens lisette.gastel@horizon.eu
OrganisatieDoen! Training en Advies (Nootdorp)
Contactgegevens info@doentrainingenadvies.nl
Trainers
  • Wendy Tazelaar
OrganisatieJeugdbescherming Rotterdam Rijnmond (Rotterdam)
Contactgegevens010-2330000
info@jbrr.nl
Trainers
  • Niels de Jong
  • Mia Lamers
  • Daphne Pietersen
OrganisatieStichting Jeugdformaat (Rijswijk)
Contactgegevens info@jeugdformaat.nl
Trainers
  • Linda Bosch
  • Jenneke Bleijenburg
  • Annemieke van Hoogvelt-Wijk
OrganisatieLucas Onderwijs / directie 't Kraaienest (Nootdorp)
Contactgegevens015-3109967
info@kraaienest.lucasonderwijs.nl
Trainers
  • Judith Janssen
  • Monique Ruygrok
OrganisatieLiona Meijer (Gouda)
Contactgegevens contact@lime-trainingen.nl
OrganisatieDessaur Trainingen (Voorburg)
Contactgegevens06-11387476
ndessaur@gmail.com
Trainers
  • Naomi Dessaur

Provincie Limburg

OrganisatieElle Rijswijck (Meijel)
Contactgegevens info@skmonline.nl
OrganisatieInge Riet-Peeters (Heel)
Contactgegevens inge.vandriet-peeters@daelzicht.nl
OrganisatieMichon Clout (Posterholt)
Contactgegevens michonclout@ziggo.nl
OrganisatieJanine Hendriks (Maasbracht)
Contactgegevens janinehendriks@home.nl
OrganisatieVia Jeugd (Cadier en Keer)
Contactgegevens043-4077150
info@viajeugd
Trainers
  • Irene Bos
  • Han Penders
OrganisatieAnthesis (Midden-Limburg)
Contactgegevens06-15616226
xboelens@anthesis.nl
Trainers
  • Xander Boelens
OrganisatieCarmen Schlooz (Venlo)
Contactgegevens c.schlooz@dewijnberg.nl
OrganisatieFenna Meulen (Urmond)
Contactgegevens fmeulen@koraal.nl
OrganisatieBureau Jeugdzorg Limburg (Roermond)
Contactgegevens0475-335808
stichting@bjzlimburg.nl
Trainers
  • Sandra Janssens
  • Susanne Bidlot
  • Marian Janssen
  • Wendy Narinx
  • Manon Bouts-Beckers
OrganisatieWies Megens (Gennep)
Contactgegevens w.megens@dichterbij.nl
OrganisatieXonar (Maastricht)
Contactgegevens043-6045555
info@xonar.nl
Trainers
  • Edith Deckers
  • Inge Kubben
  • Rachel Lemlijn
OrganisatieJermain Macintos (Venlo)
Contactgegevens jmacintos@mutsaersstichting.nl
OrganisatieStichting Pergamijn (Echt)
Contactgegevens0475-479666
info@pergamijn.org
Trainers
  • Wilma Hoeijmakers
  • Conny Meuwissen
  • Carla Lamers

Provincie Utrecht

OrganisatieBart Boerema (Utrecht)
Contactgegevens06-28297198
b.boerema@utrecht.nl
OrganisatieBerit van Berckel (Houten)
Contactgegevens b.vanberckel@prettywoman-utrecht.nl
OrganisatieDe Rading (Utrecht)
Contactgegevens info@rading.nl
Trainers
  • Sandra Verweij (s.verweij@rading.nl)
  • Jesse Angenent (j.angenent@rading.nl)
OrganisatieGGD Regio Utrecht (Zeist)
Contactgegevens030-6086086
Trainers
  • Edith Kuipers (ekuiper@ggdru.nl)
  • Belle Barbé (bbarbe@ggdru.nl)
OrganisatieAnnechien Jansen (Maarsbergen)
Contactgegevens annechienjansen@hotmail.com
Trainers
  • Annechien Jansen
OrganisatieGeynwijs (Nieuwegein)
Contactgegevens030-4100666
infogeynwijs@nieuwegein.nl
Trainers
  • Michelle van den Bos
OrganisatieStichting Bartiméus Sonneheerdt (Zeist)
Contactgegevens0306991589
info@bartimeus.nl
Trainers
  • Christel van der Horst
  • Sylvia Wilde

Provincie Gelderland

OrganisatieAnne Nales (Groenlo)
Contactgegevens06-13205415
info@amantesamentes.nl
OrganisatieLoofles Speciale Kinderopvang & Begeleiding (Kootwijkerbroek)
Contactgegevens0342–220520
info@loofles.nl
Trainers
  • Sjoukje Schuttel
  • Janita van den Hardenberg
  • Nataly van den Top
OrganisatiePactum - Hoofdkantoor (Arnhem)
Contactgegevens088-1991299
Trainers
  • Marjolein Steenbergen (m.steenbergen@pactum.org)
  • Karen Buursen (k.buursen@pactum.org)
OrganisatieSamenwerkingsverband VO-VSO (Nijmegen)
Contactgegevens024-3551097
info@samenwerkingsverbandvo.nl
Trainers
  • Helmy Arnold
  • Hanneke Hoetmer
Organisatie's Heeren Loo Groot Emaus (Ermelo)
Contactgegevens0800-3555555
info@sheerenloo.nl
Trainers
  • Chantal Lakeman (chantal.lakeman@sheerenloo.nl)
  • Mark van Vuure (Mark.van-vuure@sheerenloo.nl)
OrganisatieVGGM (Arnhem)
Contactgegevens0800-8446000
info@vggm.nl
Trainers
  • Tine Hendriks
  • Ferna Neienhuijsen
  • Milou van Zanten
OrganisatieGGD Noord- en Oost Gelderland (Zutphen)
Contactgegevens088-4433000
ggd@ggdnog.nl
Trainers
  • Renate Weijenberg
  • Carolien Gooiker
OrganisatieGGD Gelderland-Zuid (Nijmegen)
Contactgegevens088-1447144
info@ggdgelderlandzuid.nl
Trainers
  • Annelies Bastiaansen
  • Irene Caminada
  • Pushpa Hoppener
  • Chantal Oldenhof
  • Nienke Habers
  • Jacinte Roelofs
OrganisatieEntrea (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens024-3816111
info@entrea.nl
Trainers
  • Danielle d'Artillac Brill
  • Arjan van Hout
  • Daphne Vennik
  • Ina Hovenkamp
OrganisatiePluryn hoofdvestiging (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens088-7792000
info@pluryn.nl
Trainers
  • Maitenna Hulshof-Schiebergen
  • Lies van der Stoep
  • Geertje van Heugten
  • Marieke Meirmans
  • Sophie Tichelman
OrganisatieIntermetzo/Pluryn (Eefde)
Contactgegevens0575-439494
info@intermetzo.nl
Trainers
  • Monique Abbink
  • Ciska Jansen
  • Imke Jansen
  • Rivka van Dullemen
  • Mirjam Kok
  • Danique Goosink
  • Rowy Overmars
OrganisatieEllen Kreunen (Ede)
Contactgegevens ellenkreunen@planet.nl
OrganisatieDe Uitzondering (Nijmegen en omgeving)
Contactgegevens06-57280450
Trainers
  • Jack Weerdmeester (jweerdmeester@planet.nl)
OrganisatieMarcel Vroomen (Eefde)
Contactgegevens06-42304835
info@marcelvroomen.nl

Provincie Flevoland

OrganisatieSD Training & Advies (Almere)
Contactgegevens06-41520009
info@sdtrainingenadvies.nl
Trainers
  • Lydia van der Craats
OrganisatieDe Schoor (Almere)
Contactgegevens036-5278500
info@deschoor.nl
Trainers
  • Annemarie Mikkers
  • Ivar Echteld
  • Linda de Vries
OrganisatieJanneke Paulusma (Almere)
Contactgegevens j.paulusma@legerdesheils.nl

Provincie Friesland

OrganisatieMarianna Chirandjilal (Leeuwarden)
Contactgegevens088-2299222
m.chirandjilal@ggdfryslan.nl
OrganisatieJolande van Joolingen (Leeuwarden)
Contactgegevens jolande.van.joolingen@stenden.com
OrganisatieJeugdhulp Friesland (Leeuwarden)
Contactgegevens088-1424444
info@jeugdhulpfriesland.nl
Trainers
  • Jolanda van As
  • Willeke Hooysma
  • Mala Kremer
  • Elianne Dijk

Provincie Groningen

OrganisatieElker (Groningen)
Contactgegevens050-5239500
info@elker.nl
Trainers
  • Pascal Brondijk (p.brondijk@elker.nl)
  • Marja Bakker (m.bakker@elker.nl)
OrganisatieCentrum seksuele gezondheid Noord Nederland (Groningen)
Contactgegevens contact@csgnn.nl
Trainers
  • Rosa Lageveen (rosa@csgnn.nl)
OrganisatieCSM Noord (Groningen)
Contactgegevens06–13747371
info@csmnoord.nl
Trainers
  • Judith Bouwman
  • Karin den Hollander
  • Roelienke Gort
  • Janet van Iddekinge