Basistraining

Basistraining

Wanneer gaat gezond seksueel experimenteergedrag over in licht of zelfs zwaar grensoverschrijdend gedrag? Hoe reageer je op seksueel gedrag van kinderen en jongeren? En hoe leer je ze wat wel en niet oké seksueel gedrag is? Het Vlaggensysteem is een succesvolle methodiek om seksueel gedrag van kinderen en jongeren te duiden en er adequaat op te reageren. In de basistraining Werken met het Vlaggensysteem leer je het Vlaggensysteem toe te passen.

Diverse aanbieders

De basistraining Werken met het Vlaggensysteem wordt aangeboden door Movisie getrainde professionals. Deze trainers zitten verspreid door heel Nederland. De contactgegevens vind je onderaan deze pagina. 

Voor wie
(Professionele) opvoeders, preventiewerkers, docenten, jongerenwerkers, hulpverleners, opsporingsambtenaren en jeugdadvocaten.

Programma

Kinderen en jongeren komen veel in aanraking met seksualiteit. Op internet, via vrienden en op school. Via televisieprogramma’s, reclames en tijdschriften worden zij dagelijks geconfronteerd met geseksualiseerde beelden. Nieuw zijn de mogelijkheden die sociale media met zich mee brengt. De ontwikkelingen gaan zo snel dat ouders, hulpverleners en professionele opvoeders zich afvragen: Wat is seksueel gezond gedrag?

In deze training kijken we met hulp van de methodiek van het Vlaggensysteem hoe je om kunt gaan met seksueel experimenteer- of grensoverschrijdend gedrag van kinderen en jongeren.

Resultaat

  • Na de training ben je in staat om het gedrag van jongeren te duiden en te plaatsen in het continuüm van gezond naar zeer ongezond seksueel gedrag.
  • Je hebt concrete instrumenten in handen om handelingsverlegenheid te doorbreken.
  • Je bent in staat seksueel gedrag van jongeren te concretiseren waardoor je seksueel misbruik of jeugdprostitutie tijdig kunt signaleren.
  • Je krijgt een handelingsperspectief dat afhankelijk is van het seksueel gedrag van de jongeren.

 

Prijs

Prijzen, (leverings)voorwaarden en accreditatiepunten kunnen afwijken per aanbieder.

 

Voor het volgen van deze training moet je in het bezit zijn van het boek 'Vlaggensysteem: reageren op seksueel (grensoverschrijdend) gedrag van kinderen en jongeren'. Je kunt dit onder andere aanschaffen via Sensoa of via Maklu.

Plaats en data
Basistraining Werken met het Vlaggensysteem
Datum
In overleg
Plaats
In heel Nederland

Aanbieders van de basistraining

Movisie heeft professionals door middel van een train-de-trainer opgeleid om de basistraining ‘Werken met het Vlaggensysteem’ te geven. Let op: prijzen, voorwaarden en accreditatiepunten kunnen afwijken per aanbieder/trainer.

U kunt de trainers benaderen via onderstaande contactgegevens.

Provincie Zuid-Holland

OrganisatieDoen! Training en Advies (Nootdorp)
Contactgegevens info@doentrainingenadvies.nl
Trainers
  • Wendy Tazelaar
OrganisatieJeugdbescherming Rotterdam Rijnmond (Rotterdam)
Contactgegevens010-2330000
info@jbrr.nl
Trainers
  • Clemence de Boer
  • Marlies de Zeeuw
  • Yvonne Knijnenburg
  • Mia Lamers
OrganisatieLucas Onderwijs / directie 't Kraaienest (Nootdorp)
Contactgegevens015-3109967
info@kraaienest.lucasonderwijs.nl
Trainers
  • Judith Janssen
  • Monique Ruygrok
OrganisatieLiona Meijer (Gouda)
Contactgegevens l.meijer@jeugdbeschermingwest.nl
OrganisatieIrma Haxe Projecten & Trainingen (Gouda)
Contactgegevens info@irmahaxe.nl
Trainers
  • Irma Haxe
OrganisatieMarijke van Dongen (Rotterdam)
Contactgegevens m.zee@cjgrijnmond.nl
OrganisatieMieke Kats (’s Gravenzande)
Contactgegevens mieke.kats@sheerenloo.nl
OrganisatieDessaur Trainingen (Voorburg)
Contactgegevens06-11387476
ndessaur@gmail.com
Trainers
  • Naomi Dessaur
OrganisatieGerdien Heijs (Rotterdam)
Contactgegevens gerdienheijs@hotmail.com

Provincie Limburg

OrganisatieFenna Meulen (Urmond)
Contactgegevens fmeulen@koraal.nl
OrganisatieAstrid Paulussen (Heerlen)
Contactgegevens astrid.paulussen@ggdzl.nl
OrganisatieFontys Hogeschool (Sittard)
Contactgegevens06-20141000
Trainers
  • Nicole Hovens
  • Marieke Derikx
OrganisatieNiki Donné (Geleen)
Contactgegevens046-8506666
info@ggdzl.nl
Trainers
  • Niki Donné
OrganisatieBureau Jeugdzorg Limburg (Roermond)
Contactgegevens0475-335808
stichting@bjzlimburg.nl
Trainers
  • Janine Hendriks
  • Sandra Janssens
  • Susanne Bidlot
  • Marian Janssen
  • Wendy Narinx
  • Manon Bouts-Beckers
OrganisatieVia Jeugd (Cadier en Keer)
Contactgegevens043-4077150
info@viajeugd.nl
Trainers
  • Irene Bos
  • Saskia Moerdijk
  • Lianneke Ramaekers
  • Han Penders
  • Xander Boelens
OrganisatieWies Megens (Gennep)
Contactgegevens w.megens@dichterbij.nl
OrganisatieXonar (Maastricht)
Contactgegevens043-6045555
info@xonar.nl
Trainers
  • Edith Deckers
  • Inge Kubben
  • Rachel Lemlijn
OrganisatieMutsaersstichting (Venlo)
Contactgegevens0900-6887237
j.vermeeren@mutsaersstichting.nl
Trainers
  • Josien Vermeeren
OrganisatieStichting Pergamijn (Echt)
Contactgegevens0475-479666
info@pergamijn.org
Trainers
  • Wilma Hoeijmakers
  • Ton van Keeken
  • Carla Lamers

Provincie Noord-Holland

OrganisatieSpirit (Amsterdam)
Contactgegevens020-5400500
info@spirit.nl
Trainers
  • Janneke Das
  • Roos Koolhof
OrganisatieStichting Jeugdformaat (Rijswijk)
Contactgegevens r.duijvestijn@schoolformaat.nl
Trainers
  • Ruby Duijvestijn
OrganisatieParlan (Alkmaar)
Contactgegevens088-1240000
contact@parlan.nl
Trainers
  • Renna Himonetos
  • Michelle Steenbeek
OrganisatieHogeschool van Amsterdam - Opleiding Pedagogiek (Amsterdam)
Contactgegevens020-5995555
Trainers
  • Judith Kamstra (d.j.kamstra@hva.nl)
  • Chris Kremer ( c.kremer@hva.nl)
  • Jona Meijer ( j.f.meijer@hva.nl )
  • Jurjen Tak (j.a.tak@hva.nl)
  • Fatima Bouhouti (f.bouhouti@hva.nl)
OrganisatieJeugdbescherming regio Amsterdam (Amsterdam)
Contactgegevens020-4878222
info@jbra.nl
Trainers
  • Stefanie Meijs
  • Hester van Onselen
  • Femke Bezuijen

Provincie Gelderland

OrganisatieLoofles Speciale Kinderopvang & Begeleiding (Kootwijkerbroek)
Contactgegevens0342–220520
info@loofles.nl
Trainers
  • Sjoukje Schutte
  • Janita van den Hardenberg
  • Nataly van den Top
OrganisatieJoke Gerritsen-Garrits (Arnhem)
Contactgegevens joke.gerritsen.garrits@siza.nl
OrganisatiePactum - Hoofdkantoor (Arnhem)
Contactgegevens088-1991299
Trainers
  • Marjolein Steenbergen (m.steenbergen@pactum.org)
OrganisatieRian Bekkers (Beuningen)
Contactgegevens rbekker@xs4all.nl
OrganisatieSamenwerkingsverband VO-VSO (Nijmegen)
Contactgegevens024-3551097
info@samenwerkingsverbandvo.nl
Trainers
  • Helmy Arnold
  • Hanneke Hoetmer
Organisatie's Heeren Loo Groot Emaus (Ermelo)
Contactgegevens0800-3555555
info@sheerenloo.nl
Trainers
  • Chantal Lakeman (chantal.lakeman@sheerenloo.nl)
  • Mark van Vuure (Mark.van-vuure@sheerenloo.nl)
OrganisatieVGGM (Arnhem)
Contactgegevens0800-8446000
info@vggm.nl
Trainers
  • Tine Hendriks
  • Jeremy Heshof
  • Ferna Neienhuijsen
  • Vanessa Peters-van Vuurden
OrganisatieGGD Noord- en Oost Gelderland (Zutphen)
Contactgegevens088-4433000
ggd@ggdnog.nl
Trainers
  • Lieke van Dijk
  • Renate Weijenberg
  • Carolien Gooiker
OrganisatieGGD Gelderland-Zuid (Nijmegen)
Contactgegevens088-1447144
info@ggdgelderlandzuid.nl
Trainers
  • Annelies Bastiaansen
  • Irene Caminada
  • Pushpa Hoppener
OrganisatieJeugdbescherming Gelderland, regio Midden (Arnhem)
Contactgegevens026-3550700
Trainers
  • Tanja van den Bergh (t.van.den.bergh@bjzgelderland.nl)
OrganisatieEntrea (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens024-3816111
info@entrea.nl
Trainers
  • Danielle d'Artillac Brill
  • Arjan van Hout
OrganisatiePluryn hoofdvestiging (omgeving Nijmegen)
Contactgegevens088-7792000
info@pluryn.nl
Trainers
  • Maitenna Hulshof-Schiebergen
  • Cindy Lubbers
  • Lies van der Stoep
  • Geertje van Heugten
  • Marieke Meirmans
  • Nynke Top
  • Marlies Dieker
OrganisatieIntermetzo/Pluryn (Eefde)
Contactgegevens0575-439494
info@intermetzo.nl
Trainers
  • Barbara Jongerius
  • Gert-Jan Vis
  • Monique Abbink
  • Sabine Dijkgraaf
  • Jan Jaap Feenstra
  • Ciska Jansen
  • Imke Jansen
  • Mirjam van Leeuwen
  • Moniek Rensen
  • Karin Roerdink
  • Roy Thijssen
  • Dionne Zweers
OrganisatieLindenhout (Arnhem)
Contactgegevens026-3543333
info@lindenhout.nl
Trainers
  • Ina Hovenkamp
  • Saskia Sliedrecht
OrganisatieAlice Roerdink (Aalten)
Contactgegevens aliceroerdink@gmail.com
OrganisatieEllen Kreunen (Ede)
Contactgegevens ellenkreunen@planet.nl
OrganisatieDe Uitzondering (Nijmegen en omgeving)
Contactgegevens06-57280450
Trainers
  • Jack Weerdmeester (jweerdmeester@planet.nl)
OrganisatieMeander/Prokino (Nijmegen)
Contactgegevens024-3593500
Trainers
  • Mariëlle Breg (m.breg@prokino.nl)
  • Christi Steinkamp (steinkamp@chello.nl)
OrganisatieMarcel Vroomen (Eefde)
Contactgegevens030-2763301 of 06-42304835
info@marcelvroomen.nl

Provincie Noord-Brabant

OrganisatieDe Hondsberg (Oisterwijk)
Contactgegevens mfahaaren@koraalgroep.nl
Trainers
  • Mariska op 't Hoog
OrganisatieCello (Rosmalen)
Contactgegevens088-3451000
info@cello-zorg.nl
Trainers
  • Ineke van Zon 
  • Judith van der Sangen - de Laat
  • Linda Sommers 
OrganisatieFrank van Brussel (Oss)
Contactgegevens0412-465300
centraal@oosterpoort.org
OrganisatieFontys Hogeschool (Tilburg)
Contactgegevens t.huisman@fontys.nl
Trainers
  • Dorien Huisman
  • Rosemarie van den Bongard
  • Paul Smolders
  • Benedicte Sommerdijk
OrganisatieMarjolein Kock (Goirle)
Contactgegevens06-83660259
marjoleinkock@sterkhuis.nl
OrganisatieFontys Hogeschool (Den Bosch)
Contactgegevens06-10525129
Trainers
  • Ingrid van Hest
  • Luisa Decker
  • Judith Rijnbende
OrganisatieFontys Hogeschool (Eindhoven)
Contactgegevens08850-80000
Trainers
  • Jessie de Groot
  • Lotte Verpalen
  • Gea Lemmers
  • Henny Schrooijen
  • Evelien Vangangel
  • Petri Karel
  • Lotte Steenbakkers
  • Maaike Greutink
  • Elke Janssen - Olivier
  • Gwenn Sieben
  • Susanne Sinnige
  • Sylvia Wernaart
  • Marieke Wildeman
OrganisatieRoy de Vries (Helmond)
Contactgegevens roy.devries@levgroep.nl
OrganisatieMona van der Sloot (Rosmalen)
Contactgegevens mvandersloot@cello-zorg.nl
OrganisatieFarent Sociaal Werk ('s-Hertogenbosch)
Contactgegevens088-0237500
suzannevansluisveld@farent.nl
Trainers
  • Suzanne van Sluisveld
OrganisatieAmarant Groep/Amarant Academie (Tilburg)
Contactgegevens088-6115333
info@amarantgroep.nl
Trainers
  • Esther Goseling (e.goseling@amarantgroep.nl)
  • Marleen Smolders (m.smolders@idris.nl)
  • Jolanda Driessen-Martens (j.martens@amarant.nl)
  • Meike Schoonus (meike.schoonus-voogt@hotmail.nl)
  • Jose Kwaadgras (j.kwaadgras@idris.nl)
OrganisatieFemke van der Hamsvoort ('s-Hertogenbosch)
Contactgegevens fm.vanderhamsvoort@avans.nl
OrganisatieWijs-Neus Kindercoaching (Goirle)
Contactgegevens06-24247184
info@wijs-neus.nl
OrganisatieStichting Jeugdzorg Sint Joseph-Almata (Ossendrecht)
Contactgegevens0164-271140
info@sjsj.nl
Trainers
  • Lizzy Apers
  • Halil Osman
  • Sam Samson
OrganisatieJeugdbescherming Brabant ('s Hertogenbosch)
Contactgegevens088-2439011
info@jeugdzorg-nb.nl
Trainers
  • Jolinda Bos
  • Dulcella Clements
  • Ellen Dillen
  • Anita van Hartskamp
  • Annechien Jansen
OrganisatieFieke Rooseman (Tilburg)
Contactgegevens013-5952710
f.rooseman@imwtilburg.nl
OrganisatieCombinatie Jeugdzorg
Contactgegevens040-2451945
Trainers
  • Jacky Broekaart
  • Sandra de Jong
OrganisatieJorien Dirksen (Schijndel)
Contactgegevens073-5432082
jorien@topaze-hulp.nl
OrganisatieJuzt (Breda)
Contactgegevens076-5811211
info@juzt.nl
Trainers
  • Odette Montens

Provincie Utrecht

OrganisatieMaeva Bonjour (Utrecht)
Contactgegevens m.bonjour@rutgers.nl
OrganisatieEdith Kuiper (Zeist)
Contactgegevens ekuiper@ggdru.nl
Trainers
  • Edith Kuiper
OrganisatieBartimeus (Zeist)
Contactgegevens030-6982211
Trainers
  • Jeroen Hindriks (jhindriks@bartimeus.nl)
  • Christel Horst-Knapen (cvdhorst@bartimeus.nl)
OrganisatieDe Rading (Utrecht)
Contactgegevens030-2724353
info@rading.nl
Trainers
  • Michelle van den Bos (m.van.den.bos@rading.nl)
  • Paulette van Gils (p.van.gils@rading.nl)

Provincie Flevoland

OrganisatieSD Training & Advies (Almere)
Contactgegevens06-41520009
info@sdtrainingenadvies.nl
Trainers
  • Lydia van der Craats
OrganisatieDe Schoor (Almere)
Contactgegevens036-5278500
info@deschoor.nl
Trainers
  • Annemarie Mikkers
  • Linda de Vries
  • Ivar Echteld
OrganisatieJanneke Paulusma (Almere)
Contactgegevens j.paulusma@legerdesheils.nl

Provincie Friesland

OrganisatieMarianna Chirandjilal (Leeuwarden)
Contactgegevens088-2299222
m.chirandjilal@ggdfryslan.nl
OrganisatieElianne Dijk (Leeuwarden)
Contactgegevens dijk.e@jeugdhulpfriesland.nl
OrganisatieJolande van Joolingen (Leeuwarden)
Contactgegevens jolande.van.joolingen@stenden.com
OrganisatieBea van der Burgh (Leeuwarden)
Contactgegevens058-2333777
info@regiecentrumbv.nl
Trainers
  • Bea van der Burgh
OrganisatieJeugdhulp Friesland (Leeuwarden)
Contactgegevens088-1424444
info@jeugdhulpfriesland.nl
Trainers
  • Aukje Ringersma
  • Jolanda van As

Provincie Groningen

OrganisatieElker (Groningen)
Contactgegevens050-5239500
info@elker.nl
Trainers
  • Pascal Brondijk (p.brondijk@elker.nl)
  • Natalie Schreurs (n.schreurs@elker.nl)
  • Marja Bakker (m.bakker@elker.nl)
OrganisatieCentrum seksuele gezondheid Noord Nederland (Groningen)
Contactgegevens contact@csgnn.nl
Trainers
  • Rosa Lageveen (rosa@csgnn.nl)
OrganisatieMarja Bakker (Groningen)
Contactgegevens m.bakker@elker.nl
OrganisatieGGD Groningen (Groningen)
Contactgegevens050-3674000
Trainers
  • Lydia Brookman
  • Fokje Fijlstra
OrganisatieConsultatie Seksueel Misbruik Noord Nederland (Groningen)
Contactgegevens050-5273988
info@consultatieseksueelmisbruik.nl
Trainers
  • Judith Bouwman
  • Karin den Hollander

Provincie Zeeland

OrganisatieStichting Arduin (Middelburg)
Contactgegevens0118-434500
Trainers
  • Linsey Schrier (lschrier@arduin.nl)
  • Daphne Thomaes (dthomaes@arduin.nl)
OrganisatieChristien van Mol (Clinge)
Contactgegevens0114-382000
info@tragelzorg.nl
Trainers
  • Christien van Mol
OrganisatieVANAALST & KO (Middelburg)
Contactgegevens06-83611417
info@vanaalstenko.nl
Trainers
  • Marij van Aalst
  • Ingrid Koevoets
OrganisatieJuvent (Middelburg)
Contactgegevens0118-635510
info@juvent.nl
Trainers
  • Heleen van Rooijen
  • Yvonne Heerschop

Provincie Overijssel

OrganisatieKaren Buursen (Deventer)
Contactgegevens buursen.k@pactum.org
OrganisatieChristelijke Hogeschool Windesheim (Zwolle)
Contactgegevens038-4259777
info@windesheim.nl
Trainers
  • Aart Borger
  • Elske de Jong
OrganisatieGGD Twente (Enschede)
Contactgegevensinfo@ggdtwente.nl
Trainers
  • Marieke Bijen
  • Anja Ros
OrganisatieGGD IJsselland (Zwolle)
Contactgegevens038-4281428
info@ggdijsselland.nl
Trainers
  • Carla van der Avoird
  • Marlise Evers
  • Hilde Menkveld
OrganisatieYvonne Matser-van 't Oever (Zwolle)
Contactgegevens088-4222495
yvantoever@kadera.nl
OrganisatieAmbiq (Hengelo)
Contactgegevens088-7776000
Trainers
  • Angeline Zwiers
  • Gert Jan van den Top
  • ---------------------
  • Het hoofdkantoor van Ambiq is in Hengelo maar er zijn ook een aantal regiokantoren. Wij bieden trainingen aan in Overijssel, Drenthe, Groningen en Friesland.
OrganisatieJarabee (Hengelo)
Contactgegevens074 -2561900
info@jarabee.nl
Trainers
  • Marije Kuipers
  • Rita Berghout
OrganisatieMarion Roerink (Enschede)
Contactgegevens053-4353353
m.roerink@wijkteamsenschede.nl

Provincie Drenthe

OrganisatieEllie Nuninga (Assen)
Contactgegevens e.nuninga@veiligthuisdrenthe.nl